Czwartek, 13 czerwca 2024

Podróż anestezjologa do medycyny estetycznej

13 maja 2020

Na tym stanowisku anestezjologa i mentora klinicznego dr Amanda Penny zdradza, dlaczego zdecydowała się na karierę w medycynie estetycznej w Harley Academy.

Dlaczego wybrałeś Harley Academy?

Wybrałem Harley Academy po zbadaniu wielu firm szkoleniowych w całym kraju. Chciałem uzyskać kwalifikację Level 7 w Injectables, a Harley Academy oferowała elastyczność i najlepsze połączenie komponentów szkoleniowych, od Fundacji i Dni Mentoringu po naukę online i stałe wsparcie dla tutorów.

Dlaczego zdecydowałaś się ukończyć kwalifikacje na poziomie 7?

Chciałam wyróżniać się z tłumu jako dobrze wyszkolona lekarka w wciąż jeszcze słabo uregulowanym sektorze. Jako lekarz przyzwyczajony do intensywnych studiów i szkoleń w mojej dziedzinie, czułem, że jest to właściwe podejście do rozwoju mojego szkolenia i kariery w dziedzinie estetyki.

W jaki sposób kwalifikacje na poziomie 7 pomogły Ci w karierze i praktyce?

Bez wątpienia kwalifikacje na poziomie 7 zapewniły możliwości, które w przeciwnym razie byłyby trudniejsze do osiągnięcia. W czasie mojego szkolenia byłem prowadzony przez kilku doświadczonych praktyków. Nauczyłam się nie tylko praktycznych umiejętności klinicznych, ale również otrzymałam wskazówki biznesowe i sieciowe, użyteczne spostrzeżenia dotyczące sektora i bezpośrednie kontakty z potencjalnymi pracodawcami. Jako praktykujący, tak ważne jest posiadanie dobrej sieci wsparcia, a kwalifikacje pozwalają na to również. Kilku moich kolegów i koleżanek studentów stało się po drodze stałymi przyjaciółmi i kolegami. Od czasu ukończenia kwalifikacji całkowicie opuściłam NHS i teraz pracuję w pełnym wymiarze czasu w dziedzinie estetyki.

Co najbardziej podobało Ci się w studiowaniu u nas?

Najlepszą częścią studiów w Harley Academy były Dni Mentoringu jeden do jednego. Były one fantastyczne dla skonsolidowania wszystkich jednostek naukowych i dały możliwość przeprowadzenia quizu dla doświadczonych praktyków na temat ich własnych doświadczeń w branży. Te dni były dostosowane do moich potrzeb edukacyjnych i czułam się wspierana na każdym kroku.

Czy ma Pani/Pan jakąś radę dla aspirujących praktyków w dziedzinie estetyki?

Jeśli myślisz o karierze w dziedzinie estetyki, odrób pracę domową, zrób plan biznesowy, pomyśl o swoich celach zawodowych/life i często do nich wracaj. Jak w każdym nowym biznesie, aby odnieść sukces, trzeba będzie ciężkiej pracy i zaangażowania, ale jeśli cenisz sobie autonomię, kreatywność i robienie pozytywnych zmian dla ludzi, to może to być idealna kariera dla Ciebie.

Jakie masz teraz plany zawodowe po ukończeniu studiów?

Obecnie pracuję na pełny etat w dziedzinie estetyki i poszerzam portfolio oferowanych przeze mnie zabiegów. Na razie koncentruję się na doskonaleniu swoich umiejętności klinicznych i pracy z kolegami o podobnych poglądach. W ciągu całego mojego życia zawodowego byłam zaangażowana w edukację i szkolenia, a z czasem, z większym doświadczeniem, planuję zaangażować się w nauczanie przyszłych lekarzy i pomagać w promowaniu bezpieczeństwa pacjentów w dziedzinie estetyki.