Poniedziałek, 15 lipca 2024

Dlaczego warto kupić okulary w hurtowni optycznej?

26 maja 2021

Jeśli zaczynasz zauważać, że masz trudności z odróżnieniem drobnego druku w książce od ikon w telefonie komórkowym, ale nie jesteś w stanie dostrzec pewnych obiektów, to czas na okulary. Hurtownia optyczna to jeden z adresów, pod który możesz się udać w poszukiwaniu dobrej jakości okularów.

Gwarancja dobrej jakości i ceny

Zatem odwiedziłeś okulistę i otrzymując receptę na okulary. Teraz możesz zamówić okulary w salonie optycznym lub kupić gotowe. Przy zamówieniu indywidualnym dobierana jest dla ciebie oprawka, która jest sprawdzana i prostowana pod kątem prawidłowego dopasowania, po czym wybierane są soczewki. Przy produkcji tych soczewek brane są pod uwagę twoje indywidualne parametry - moc optyczna każdego oka, obecność składowej astygmatycznej, rozstaw źrenic, dobierana jest optymalna średnica soczewki, co umożliwia wykonanie cieńszych, lżejszych i bardziej atrakcyjne okulary. W przypadku, gdy zachodzi potrzeba korekcji wzroku nie tylko do bliży, ale także do dali, specjalista może polecić soczewki progresywne, które zapewniają wysoką ostrość widzenia z dowolnej odległości. Jeśli twoja praca lub styl życia wiąże się z długotrwałym korzystaniem z komputera, wybierz specjalne okulary komputerowe, które gwarantują wyraźne widzenie nie tylko z bliska, ale także z daleka od miejsca, w którym znajduje się monitor stacjonarnego komputera lub laptopa. Należy zauważyć, że istnieją również specjalne soczewki dla użytkowników tabletów i smartfonów, które uwzględniają zwykłą odległość roboczą, a nawet to, czy jesteś leworęczny lub praworęczny. Wszystkie te nowoczesne soczewki high-tech nie są oczywiście tanie, ale zapewniają wysoką ostrość widzenia, zapobiegając zmęczeniu oczu i zmęczeniu wzroku. Koszt okularów na zamówienie będzie się różnić w zależności od ceny oprawek, soczewek.

okulary w salonie optycznym

Profesjonalne wykonanie i personalizacja

Należy jednak pamiętać, że nawet najwyższej jakości gotowe okulary do czytania są zawsze gorsze od tych, które zostały wykonane na zamówienie. Gotowe okulary mają zawsze tę samą siłę soczewki dla obu oczu. Ty, podobnie jak wiele osób, możesz potrzebować soczewek o różnych mocach optycznych dla każdego oka - nazywa się to anizometropią. Wykonując okulary na zamówienie, będzie to brane pod uwagę przez specjalistów z zakresu optycznej korekcji wzroku, którzy określą załamanie, a przy realizacji zamówienia będą kierować się receptą. I w tym przypadku możesz być pewien, że wytrzymałość soczewek w okularach odpowiada tej wskazanej na recepcie. Jeśli używasz okularów z soczewkami o złej mocy optycznej, jedno oko będzie się bardziej męczyć niż drugie, co doprowadzi do zmęczenia wzroku.

Gotowe okulary nie korygują astygmatyzmu, a przecież większość z nas ma jakąś wartość w składniku astygmatycznym, ze względu na nieregularny kształt rogówki. Jeśli zaczniesz używać okularów do czytania o znacznie innej mocy optycznej niż wymagana, może to prowadzić do zmęczenia oczu i bólów głowy, a także rozmytych obrazów. Optyczny środek soczewek w gotowych okularach znajduje się zwykle w geometrycznym środku oprawki, a wszystkie gotowe okulary gotowe mają taką samą odległość między źrenicami wynoszącą 62–64 mm. Wykonując okulary na zamówienie, specjaliści kierują się wymaganiami, w którym określa się maksymalne dopuszczalne wartości odległości między środkami optycznymi w poziomie i w pionie.

Podczas wykonywania niestandardowych okularów okulista sprawdzi zbieżność i zaleci prawidłową odległość. Jeśli zaczniesz używać soczewek, których centra optyczne są zbyt daleko od twoich źrenic, w istocie użyjesz bocznych stref soczewek, w których moc optyczna różni się od wymaganej. W rezultacie soczewki gotowych okularów mają efekt pryzmatyczny, co prowadzi do ich nietolerancji i dolegliwości astenopii. A czytanie w takich okularach może powodować ból głowy, łzawienie oczu, ból oczu.

Wsparcie wyspecjalizowanej kadry

Najważniejszą częścią procesu zakupu okularów jest znalezienie specjalisty, który udzieli ci szczegółowych informacji i porad. Okulary to bardzo indywidualny i specyficzny element codziennego wyposażenia, który można precyzyjnie dopasować do swoich wymagań i stylu życia. Ponadto wiele czynników wpływa na widzenie w okularach. To sprawia, że jest to szczególnie ważne przy szczegółowej konsultacji i rozmowie ze specjalistą w formie pytań i odpowiedzi. Podczas określania refrakcji powinieneś czuć się zrelaksowany i komfortowy. Na przykład badania wzroku i testy refrakcji nie powinny być wykonywane, gdy jesteś uczulony na pyłki z podrażnieniem oczu lub migrenami. Błędów popełnianych podczas badań wzroku i pomiarów refrakcji nie da się skorygować gotowymi okularami, co może prowadzić do obniżenia komfortu widzenia i skuteczności korekcji wzroku. W najgorszym przypadku może to prowadzić do nietolerancji okularów.