Poniedziałek, 15 lipca 2024

6 Wskazówki dotyczące rozpoczynania własnej praktyki estetycznej

3 maja 2020

Chcesz się szkolić w zakresie medycyny estetycznej, ale nie wiesz, co dalej? Jak założyć praktykę w zakresie medycyny estetycznej? Czy najpierw powinieneś pracować w renomowanej klinice?

Jeśli prywatna praktyka jest dla ciebie ogólnie obcym pomysłem, to oczywiście te pytania wydają się trudne. Ale jak powiedział kiedyś wizjoner biznesu Peter Druker, "najlepszym sposobem na przewidywanie przyszłości jest jej stworzenie."

Jest wiele korzyści wynikających z bycia niezależnym lekarzem medycyny estetycznej:

- Niezależność
- Czas pacjenta jeden do jednego
- Artystyczna przyjemność
- Większy potencjał zarobkowy (rosnący wraz z doświadczeniem)
- Wygodna odmiana, która pasuje do Twojego zawodu medycznego

Jeśli pomysł się spodoba, oto 6 porad na temat założenia i prowadzenia skutecznej niezależnej kliniki.

1. Pociąg (pierwszy) w "chlebie i maśle

Toksyny botulinowe i wypełniacze kwasu hialuronowego stanowią większość niechirurgicznych zabiegów kosmetycznych (odpowiednio 48,2% i 16,5% według najnowszego raportu American Society of Aesthetic Plastic Surgery). Nieuregulowany krajobraz brytyjskiego przemysłu estetycznego wyklucza analizę statystyczną, ale liczby te są uważane za podobne.

W przeciwieństwie do tego, drogie maszyny i techniki niszowe mogą wiele kosztować, aby dodać do swojej praktyki, bez gwarancji, że inwestycja ta się zwróci. Na przykład, 40.000 funtów Laser może okazać się przydatne w większej klinice, ale głównym celem takiej inwestycji jest bardziej prawdopodobne, aby przyciągnąć klientów, którzy będą później Botox i wypełniacz zabiegów niż, na przykład, aby uzyskać zysk z zabiegów usuwania włosów się.

Silne zaplecze teoretyczne i praktyczne w zakresie toksyny botulinowej i wypełniaczy kwasu hialuronowego jest o wiele bardziej wartościowe dla nowego praktykującego niż powierzchowna znajomość 18 różnych, aczkolwiek nietypowych procedur.

2. Reputacja, reputacja, reputacja

Prosty pomysł podsycający udaną praktykę estetyczną jest następujący: zbuduj silną więź z klientami i będą oni wracać, często co 3-4 miesiące, podobnie jak ich przyjaciele.

Word-of-mouth jest niezawodnym sposobem na ustanowienie udanej praktyki. Jakość szkolenia będzie bezpośrednio przekładać się na liczbę skierowań, które otrzymasz od swoich pierwszych pacjentów. Skierowania przynoszą ze sobą lojalnych pacjentów. Dzięki silnym fundamentom zaufania, rosnąca popularność Twoich zabiegów estetycznych może być kontynuowana przez długi czasWord-of-mouth jest niezawodnym sposobem na ustanowienie udanej praktyki.

3. Przygotuj

Nie potrzebujesz zaplecza biznesowego, aby założyć własną, niezależną praktykę w zakresie medycyny estetycznej. Będziesz jednak potrzebował podstawowej infrastruktury i doświadczenia, zanim będziesz mógł bezpiecznie i legalnie rozpocząć swoją działalność:

Zarejestruj się jako osoba pracująca na własny rachunek.
Uzyskać dobre ubezpieczenie kosmetyczne (np. współpracujemy z Cosmetic Insure i Hamilton Fraser).
Zaopatrzenie w sprzęt i materiały eksploatacyjne.
Opracuj solidny system zezwoleń (powinno to być uwzględnione nawet w szkoleniach dla fundacji).
Planowanie na wypadek problemów.
Cień i praktyka w prawdziwym środowisku klinicznym.

Zorganizowanie czasu to jedyny sposób, aby Twój biznes mógł być efektywny od samego początku.

4. Ucz się dalej

Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, a rezygnujący nigdy nie wygrywają.
- Vince Lombardi

Po uzyskaniu solidnych podstaw w zakresie podstawowych technik iniekcji, istnieją znaczne możliwości rozwoju i dywersyfikacji swoich umiejętności. Inwestowanie w szkolenia jest prawdopodobnie jedną z najlepszych decyzji, jakie możesz podjąć. Jeśli możesz zarobić 2000 funtów na 8 wykonywanych przez siebie zabiegów, to Twój zwrot z inwestycji w wysokiej jakości umiejętności będzie szybki.

Jedynym sposobem na osiągnięcie sukcesu w tak lukratywnej - a tym samym konkurencyjnej - branży jak medycyna estetyczna, jest utrzymanie poświęcenia dla niej. Dlatego też należy pielęgnować swoje zainteresowanie: przy każdej okazji uczestniczyć w konferencjach, warsztatach i zwiększać swoją artystyczną i techniczną precyzję. W Harley Academy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest ciągły rozwój Twojej wiedzy, dlatego też oferujemy różnorodne kursy, takie jak nasze szkolenia z zakresu peelingu chemicznego i mikronaczenia.