Czwartek, 13 czerwca 2024

Umiesz leczyć uzależnienie od pokera?

9 marca 2020

Poker jest popularną grą zręcznościową, ale i szczęścia. To właśnie ta kombinacja wydarzeń, w której gra jest zarówno pod kontrolą gracza, jak i pod jego kontrolą, sprawia, że gra jest przyjemna, ale również bardzo wciągająca. Kiedy wszystko idzie dobrze, łatwo jest przypisać to do własnych umiejętności gracza, ale kiedy nie idzie dobrze, łatwo jest również przypisać to do pecha. Dlatego też kontynuacja gry może stać się zbyt łatwa i uzależniająca.

Uzależnienie od pokera online

W przeszłości granie w pokera wymagało podróżowania do kasyn, grania w prywatne gry lub w innych miejscach, ale dzięki internetowi można grać w dowolnym miejscu i czasie. Strony internetowe oferują wiele stołów i grają znacznie szybciej niż w kasynach. Oznacza to, że można szybciej rozegrać więcej rozdań, co zwiększa ryzyko uzależnienia, a także osobistego zysku lub straty. Gra w popularną grę, taką jak 'Texas Hold'em', trwa około pięciu minut w kasynie, ale online może trwać mniej niż 40 sekund. To właśnie ta łatwość gry oraz natychmiastowa gratyfikacja i zagrożenie sprawiły, że ryzyko uzależnienia od hazardu jest jeszcze większe dzięki stronom pokerowym online.

Symptomy uzależnienia od pokera

Poniżej znajdują się objawy uzależnienia od pokera:

  • Ogólna drażliwość
  • Zmęczenie z powodu nocnych gier w pokera i gapienia się na ekrany komputerów lub telefonów przez dłuższy czas
  • Kłamstwa na temat gry w pokera - ukrywanie kwoty wygranej lub przegranej
  • Spędzanie czasu pracy, czasu rodzinnego i dużej części swojego wolnego czasu na grze w pokera
  • Wydawanie pieniędzy potrzebnych na inne rzeczy na grę w pokera
  • Nieustannie odczuwając potrzebę zagrania w innym rozdaniu pokera
  • Czuję się źle po grze w pokera, ale potem wracam do gry ponownie
  • Poczucie winy za rodzinę i wolny czas spędzony na grze w pokera, ale nie rezygnacja z niej

Możliwe jest leczenie uzależnienia od pokera?/ Jak rzucić uzależnienie od pokera
Bez względu na to, czy ktoś uważa się za pokerzystę z problemami, kompulsywnego lub uzależnionego od pokera, może uwolnić się od tego problemu - o ile zrobi to we właściwy sposób.

Większość mainstreamowych metod pomocy osobom uzależnionym od pokera koncentruje się na wykorzystaniu siły woli. Chodzi o to, aby osoba uzależniona od pokera przyznała, że jej problem rujnuje jej życie i życie jej bliskich, i że powinna zaangażować się w walkę na całe życie, opierając się pokusie gry w pokera. Gdyby gracz źle czuł się w związku z tym, co zrobił swojej rodzinie i przysięgał, że już nigdy więcej nie będzie grał, naprawdę by zadziałało - nie skończyłby szukając lekarstwa, które by mu to właśnie przepisało. Zaprzysięgliby się na hazard dziesiątki razy i zawiedliby. Niektóre programy polegają nawet na tym, że uzależniony przyznaje, że ma nieuleczalną chorobę, z którą będzie musiał walczyć do końca życia! Nic dziwnego, że uprzykrzają ludziom życie!

Kluczem do wyleczenia uzależnienia od pokera, do tego, aby nie być już pokerzystą problematycznym lub nałogowym, jest to, aby uzależniony zrozumiał dokładnie, co mu się wydaje, że mu się to podoba. Hazardziści wiedzą już o minusach, kosztach, długach, utracie własności i miłości, a także o całkowitym wstydzie - nie ma sensu wpychać tego do gardła. Jest to bardzo protekcjonalne i całkowicie bezproduktywne. Ale patrzenie na ich postrzegane zalety gry w pokera i zrozumienie procesu, przez który przeszli, stając się uzależnieni, jest całkowicie wzmacniającym, oświecającym i pozytywnym procesem, który pozostawia hazardzistę gotowego do odejścia od czegoś, co niszczyło ich życie i życie ich rodziny, z uśmiechem na twarzy, jak ktoś, kto został uwolniony z najciemniejszego, najbardziej tanecznego, najbardziej niewygodnego lochu.

Co zaskakujące, proces ten, daleki od bycia bitwą na całe życie, czy też wymagający leczenia w warunkach domowych (które samo w sobie kosztuje tysiące i tysiące funtów) trwa zaledwie kilka godzin. W rzeczywistości, jeśli jesteś pokerzystą z problemami, pokerzystą nałogowym lub uzależnionym od pokera, czytając to, nie ma wątpliwości, że możesz już wyczuć, choć sceptycznie, trochę światła na końcu tunelu po raz pierwszy w życiu. Skontaktuj się z programem Allen Carr's Easyway to Quit Gambling.

Allen Carr's Easyway rozumie, w jaki sposób hazard sprawia, że czują się oni dobrze i bez osądzania czy protekcjonalności, przeprowadzamy ich przez proces uwalniania się od uzależnienia od gry w pokera. Pokazujemy, jak gracze w pokera wpadają w pułapkę, psychologię uzależnienia od ryzyka i jak raz na zawsze zakończyć grę.